Sungrey

Różnica między Internetem a stroną WWW

Pomiędzy słowem Internet a Sieć istnieje znacząca różnica, o której nie można zapominać. WWW, czyli Sieć jest to część Internetu, który oferuje nam takie usługi jak: WWW, listy dyskusyjne, pocztę elektroniczną i FTP. Często oba te terminy są mylone, co powoduje trudności w przyswojeniu i wytłumaczeniu, co tak naprawdę oznaczają.

Cześć Internetu, która nie obejmuje WWW dotyczy grup dyskusyjnych, czyli takich miejsc, gdzie internauci o określonych poglądach i zainteresowaniach mogą dyskutować lub zbierać informacje. WWW, czyli Sieć to miejsce, gdzie dozwolony jest wszelki handel. Stąd domeny takie jak „com” – w adresach wielu witryn. Jest to tak zwana cześć komercyjna, w obrębie której można sprzedawać oraz reklamować produkty. Na stronach edukacyjnych, rządowych, w grupach dyskusyjnych nie powinno się niczego oferować. Jest to istotne rozróżnienie, ponieważ sprzedaż nie jest równoznaczna z promocją. I warto o tym pamiętać.

Sieć WWW oferuje swoim użytkownikom możliwość ściągania wszelkich informacji na swój komputer, jeśli mają postać cyfrową. Informacje, które składają się z tekstu, dźwięku lub obrazu z łatwością można przekształcić na postać cyfrową, ponieważ sieć wykorzystuje system hipertekstu.

Zgodnie z danymi z 2003 r. codziennie dostęp do sieci uzyskuje aż 45 milionów ludzi. Co ciekawe, w 2011 r. według ONZ liczba internautów przekroczyła już dwa miliardy.

Z taką liczbą potencjalnych klientów nie sposób się nie liczyć.


Jak wykorzystać potencjał Internetu do promocji własnego biznesu? Wyślij zapytanie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883.

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana!