Sungrey

Co to jest strona internetowa?

Aby odpowiedzieć na pytanie: co to jest strona internetowa należy wrócić do roku 1989 kiedy to Tim Berners-Lee wymyślił Sieć, w której wszelkie informacje były upowszechniane w prosty sposób, a mianowicie przy użyciu jednego programu, dla każdego dostępnego komputera. Taką Sieć powszechnie znamy jako Internet, co niestety jest nie do końca odpowiednim skojarzeniem.

Dokładnie w 1991 r. dobrze nam znana strona internetowa zyskała nazwę Word Wide Web od skrótu WWW. Wtedy też pojawiły się takie symbole jak: „@” stosowane w adresach e-mailowych oraz skróty „com” od słowa commercial czy „e” od educational.

Strona internetowa czy WWW to tak naprawę dokument, który został utworzony w języku: SGML (HTML, XML) lub w innej technologii np. Flash. Gotowa strona internetowa zapisywana jest na serwerze internetowym, z którego pobierana jest przez inne komputery i interpretowana po stronie użytkownika za pomocą przeglądarki. Zbiór powiązanych tematyczne stron internetowych zamieszczanych na jednym serwerze jest często określany mianem: serwisu internetowego.


Chcesz mieć własną stronę internetową? Wyślij zapytanie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883.

Dziękujemy

Wiadomość została wysłana!